DYO TEKNOTEX (Grenli) PTFE Katkılı Dış Cephe Kaplaması 25 Kg
DYO TEKNOTEX (Grenli) PTFE Katkılı Dış Cephe Kaplaması 25 Kg
DYO TEKNOTEX (Grenli) PTFE Katkılı Dış Cephe Kaplaması 25 Kg

DYO TEKNOTEX (Grenli) PTFE Katkılı Dış Cephe Kaplaması 25 Kg

İndirim Oranı : %16 İndirim
Fiyat : ₺2.855,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺2.399,99(KDV Dahil)
 

TEKNOTEX GRENLİ PTFE Katkılı Dış Cephe Kaplaması

 

TANIM: Akrilik emülsiyon esaslı, PTFE katkılı, dış cephe grenli kaplama malzemesidir.

 

ÖZELLİKLER: PTFE katkısı sayesinde, yüksek kir ve su itme direncine sahip olup, yağmur suyu ile kendini temizler. Neme ve suya dayanıklı, alkali ve kimyasal direnci yüksektir. Güneş ışınları ve deniz kıyılarındaki tuzlu nemin olumsuz etkilerine son derece dayanıklıdır.

 

UYGULAMA ALANI: Her türlü beton, gaz beton, briket, tuğla, sıva ve benzeri mineral yüzeylerde kullanılır. Elastik boya sistemleri üzerine uygulanmamalıdır.

 

UYGULAMA ŞEKLİ:

Yüzey Hazırlama:

Uygulama yapılacak yüzey her türlü yağ, kir, gevşek ve kabarmış tabakalardan temizlenmeli, camsı ve parlak dokularda boyanın tutunabileceği bir yüzey oluşturulmalıdır. Kılcal çatlakların tamiratı ve sıyırma için Akrofiller Dış Cephe Duvar Macunu kullanılmalıdır.

Yeni ham sıvalı yüzeylerde; Teknotex Dolgulu Astar tek kat olarak uygulanmalıdır.

Eski boyalı, çok kireçli, emici, zayıf vb. gevşek dokulu yüzeylerde; zemini sağlamlaştırmak amacıyla Dyobinder ile yüzey doyurulmalıdır. “Astarlama işleminde kesinlikle izolasyon astarları kullanılmamalıdır.”

 

Boyama:

 Astarlama işleminden en az 24 saat sonra yapılmalıdır. İnceltilmeden tek kat olarak uygulanır. İki kat uygulama istendiğinde, ilk kat %10-20, ikinci kat inceltilmeden uygulanır. Posteki rulo veya emici sistemli tabanca ile yüzeye aktarılan ürüne, mercan rulo ile desen verilir. Hava şartlarına bağlı olarak katlar arası en az 6 saat beklenmelidir.

 Yalı baskı sistem panelleri üzerine yapılacak uygulamalarda 25 kg bidon ambalaja, 1 L Katkı Malzemesi (Grenli Kaplamalar için) ilave edildikten sonra uygulama yapılmalıdır.

 Yağışlı ve nemli, aşırı rüzgarlı ve sıcak havalarda uygulamadan kaçınılmalıdır.

 

KAPLANABİLEN ALAN: Tek katta yüzeye bağlı olarak, 1 L ile 1,5-2 m²; 1 kg ile 1-1,2 m² alan boyanabilir. Yüzeye ve desene bağlı olarak sarfiyat değişebilir.

 

 15 L (25 kg) ile 25-30 m² yüzey boyanır.  

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR